Мотиваційний лист Маландія Д.М.

Мотиваційний лист Маландій КЕП (1)                                                             

 

 

 

Мотиваційний лист

 щодо виконання функцій незалежного члена наглядової ради

ДСГП “ЛІСИ УКРАЇНИ”.

 

Я, Маландій Данііл Михайлович, подав свою кандидатуру на посаду незалежного члена наглядової ради ДСГП “Ліси України” з наступних міркувань.

Проблемами реформування лісової галузі, зокрема, питаннями функціонування ринку лісоматеріалів,  займаюсь з 2014 року. За цей час брав участь у функціонуванні двох робочих груп з цих питань – при Державному Агентстві лісових ресурсів України та Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Свою точку зору висвітлюю публічно на власному Ютуб-каналі.

На мій погляд, функціонування ДСГП “Ліси України” потребує більш жорсткого та поглибленого контролю за господарською діяльністю , ніж це відбувається в теперішній час. Як громадський діяч та оглядач проблем реформування лісової галузі, я постійно стикаюсь  з фактами різноманітних порушень персоналом постійних лісокористувачів та їх контрагентів. Загалом це пов’язано з нераціональним використанням лісових ресурсів, в якому завжди присутній корупційний фактор. Керівництво ДСГП “Ліси України” намагається цю інформацію не розголошувати, чим викривлює реальний стан підприємства. А це – втрачені кошти для держави і народу України у воюючій країні.

За визнанням самих керівників ДСГП “Ліси України”, підприємство є найбільшою компанією Європи за цим напрямком. Більше того, в Україні це постійний лісокористувач із загальною часткою на ринку близько 73%. Саме з цих причин фінансові результати діяльності компанії повинні постійно підлягати критичному аналізу. Зокрема, є питання щодо наступних позицій у балансі підприємства за 2023 рік, який наданий у відкритому доступі до відповідного оголошення:

  • рядок 1410 – додатковий капітал;
  • рядок 1615 – кредиторська заборгованість за товари,роботи, послуги;
  • рядок 1630 – заборгованість по розрахункам з оплати праці;
  • рядок 1660 – поточні забезпечення.

Що стосується фінансових результатів підприємства, то звертає увагу відносно низький рівень чистого доходу підприємства у розмірі 23 058 244 грн. за 2023 рік. Це складає суму до 550 мільйонів євро. Для порівняння, річний рівень чистого доходу аналогічного підприємства в Литві (за 2022 рік) склав 319,9 млн. євро.  При цьому загальна площа експлуатаційних лісів складає приблизно півтори Житомирської області.

Лише цей простий для розуміння та наглядний приклад країни із схожими умовами лісокористування демонструє, що виконавча команда ДСГП “Ліси України” потребує більш суворого контролю та одночасно допомоги в побудуванні сучасної компанії. Абсолютно впевнений, що в ролі незалежного члена Наглядової ради буду мати неабияку користь для досягнення цієї мети.

Що стосується грошової компенсації, передбаченою Постановою  Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 668 «Про затвердження Порядку визначення умов оплати послуг та компенсації витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі», – вважаю, що її отримання під час військової агресії РФ проти України незалежним членом Наглядової ради – аморально. Тому завчасно відмовляюся від будь-якої винагороди,  передбаченої Законодавством.

 

 

З повагою,

_________________Д.М.Маландій